Atrakcje zamku w Golubiu – Dobrzyniu

https://ansebsail.pl/blog/najczesciej-zadawane-pytania-o-czarter-jachtow/ przewozy indywidualne szczecin berlin noclegi sędziszów

Jeśli zależy Ci na tym, aby odbyć podróż szlakiem krzyżackim, na Twojej drodze nie powinno zabraknąć zamku gotycko – renesansowego w Golubiu – Dobrzyniu. Ten zamek wzniesiony na przełomie XIII i XIV wieku, jest jedną z lepszych wizytówek Krzyżaków.

Zamek zachował się niemal w całości, dlatego na uwagę zasługują nie tylko jego mury, ale również wnętrze. A to jest szczególnie imponujące.

Zamek w Golubiu – Dobrzyniu to doskonałe miejsce, nie tylko na kilkudniową wycieczkę. Oferuje on bowiem wiele atrakcji.

Na golubskim zamku możesz przenieść się do czasów średniowiecza, uczestnicząc w corocznie organizowanych turniejach rycerskich. Podczas takich turniejów będziesz miał możliwość wzięcia udziału w pokazach husarskich, pokazach walk pieszych i konnych, pokazach kaskaderskich, turniejach łuczników, czy pokazach grup rekonstruktorskich.

Jednak to nie wszystko. Zamek w Golubiu – Dobrzyniu corocznie organizuje również bal sylwestrowy z atrakcjami.

Podczas balu będziesz mógł wziąć udział w husarskich zabawach historycznych, będziesz mógł zatańczyć poloneza na zamkowych krużgankach, a także będziesz miał możliwość odbycia spotkania z duchem Anny Wazówny. Zamek w Golubiu – Dobrzyniu oferuje wiele atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Ty również?.