Dlaczego warto zwiedzić zamek w Barnowie Sandomierskim

rotawirusy.info spływy kajakowe piława ceny biletów lotniczych lufthansa

Jeśli zamierzasz odbyć podróż szlakiem polskich zamków, na Twojej drodze nie może zabraknąć zamku w Barnowie Sandomierskim. To najcenniejsza i najpiękniejsza dawna rezydencja magnacka. Zamek jest imponującym obiektem architektury renesansowej – zachwyca ozdobnością murów i swoich wnętrz.

Nazywany jest „Małym Wawelem” z uwagi na zbliżone do wawelskich, architektoniczne elementy wyposażenia, zaprojektowane przez włoskiego rzeźbiarza Santiego Gucci’ego. W zamku w Barnowie Sandomierskim będziesz miał możliwość odwiedzenia arkadowego dziedzińca zamku, secesyjnej kaplicy zamkowej i historycznych wnętrz. Kompleks zamkowy oferuje także zwiedzanie zbrojowni rycerskiej, jak również muzeum zamkowego.

Podróż po całym kompleksie zamkowym możesz odbyć zarówno samodzielnie, jak i z przewodnikiem. Od Ciebie zależy, która forma zwiedzania jest dla Ciebie wygodniejsza i bardziej komfortowa. Po wielogodzinnej, praktycznej lekcji historii, w kompleksie zamkowym będziesz miał także możliwość odprężenia się i posilenia w restauracji magnackiej serwującej prawdziwie królewskie potrawy.

Skusisz się?.