Jak obniżyć koszty podróży?

www.przeglad-muzyczny.pl usa bilet lotniczy

Większość z nas deklaruje, że bardzo lubi podróżować i poznawać nowe miejsca – mimo to o wiele mniejszy odsetek rzeczywiście decyduje się na dłuższe, wakacyjne wyjazdy. Powodem najczęściej jest brak wystarczających funduszy, które możemy przeznaczyć na ten cel. W rzeczywistości jednak podróżowanie może być o wiele tańsze niż nam się wydaje.

Wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych zasad. Jakich? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, co tak naprawę jest w organizacji wakacyjnych podróży najdroższe. Okazuje się, że są to noclegi oraz transport.

W pierwszym przypadku możemy zrezygnować więc z hotelu, na rzecz tańszego hostelu bądź nawet skorzystać z usług, któregoś z gospodarzy couch surfingu – czasem miejsca do spania udostępniane są przez nich za darmo. Jak natomiast zaoszczędzić na transporcie? Szukajmy atrakcyjnych promocji tanich przewoźników lub – jeżeli podróżujemy w więcej osób – zdecydujmy się pojechać samochodem. Ciekawą opcją, która w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności jest też idea car-poolingu.