Jak samemu zorganizować urlop?

www.cersanitrodzinnezakupy.pl Portfele slim

Samodzielne organizowanie wakacji ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim jest zazwyczaj tańsze niż wyjazdy, na które wybieramy się z biurem podróży i daje nam o wiele więcej swobody. Sami decydujemy o tym, co zobaczymy, gdzie pojedziemy i jak długo zostaniemy w danym miejscu. Mimo to wciąż niewiele osób decyduje się na organizowanie wycieczek samodzielnie.

Jak się za to zabrać? Przede wszystkim musimy ustalić miejsce, do którego chcemy pojechać. Zastanówmy się więc czy zależy nam na odpoczynku na plaży, zwiedzaniu czy jeszcze bardziej aktywnym wypoczynku. Jest to etap szczególnie ważny – jeśli chcemy bowiem odpoczywać na tunezyjskich plażach, taniej będzie wybrać się tam z biurem podróży. Po określeniu celu musimy zastanowić się nad transportem.

Jeżeli razem z nami podróżować będę inne osoby – 3-4 taniej będzie wybrać się na wakacje samochodem. Oprócz oszczędności daje nam to również większą swobodę niż, np. samolot. Kolejny krok to wybór noclegu – mamy tu do dyspozycji hostele, hotele, a także couch surfing czy home exchange.

Pamiętajmy także o zadbaniu o ubezpieczenie i wszystkie konieczne dokumenty.