Moda w ciąży – praktyczne porady

www.spejs.eu Bluzy welurowe damskie

Przez pryzmat ostatnich kilku lat można zauważyć jak bardzo rozrosła się moda na ciążę, a raczej na pokazywanie, że jest się z niej w istocie dumnym. Jest to świetny krok, ponieważ kobiety mogą czuć się swobodniej, a na sklepowych półkach znajdują dużo więcej ubrań, które w tym momencie będą im niezbędne. Już nie są to propozycje smutne, za luźne, swoim krojem przypominające jedynie namioty. Dziś można w bardzo prosty sposób odszukać modele kolorowe, o różnorodnych krojach i fasonach. Wiele kobiet zastanawia się jednak w jaki sposób szukać takich ubrań. Odzież jak i koszulki ciążowe jest niezbędnym wyposażeniem każdej przyszłej mamy. 

Na co zwrócić uwagę, co jest ważne? W końcu w stanie ciąży trzeba więcej poświęcić wygodzie, komfortowi, aniżeli ostatecznemu efektowi. Oto kilka modowych porad dla tych kobiet, które stoją przed takimi dylematami:

  • Po pierwsze – bądź sobą. Nie ma nic gorszego niż ubieranie się na siłę w modowe propozycje najpopularniejszych blogerek, czy projektantów. Z reguły moda ciążowa ogranicza się w kolory pastelowe, cukierkowe, wzorzyste. Jeśli nie jest nam to po drodze i przykładowo przez większość czasu byłyśmy tradycjonalistkami, lubiącymi stonowane kolory – nie męczmy się na siłę.

    Chodzi o to, by się ubrać, nie przebierać. To, że mamy brzuszek nie zmusza nas do konieczności sięgania po coś, z czym się nie identyfikujemy;

  • Planując zakupy ubraniowe na okres ciąży, należy przemyśleć co jest w istocie niezbędne. Przez pryzmat doświadczeń wielu kobiet, stworzyliśmy listę niezbędnych pozycji ubraniowych. Oto one: wygodne leginsy ciążowe, jeansy z pasem na brzuch, komfortowa bielizna, tunika z odcięciem pod piersiami, standardowe t-shirty. Wszystko powinno być z naturalnych, przyjaznych dla skóry materiałów;
  • Jeśli chcemy zaoszczędzić na czasie, a przy tym nadać naszej szafie nieco oryginalności – poszperajmy w internecie.

    Tam, szczególnie na zagranicznych stronach znajdziemy masę ubrań ciążowych, które są zaprojektowane z wyczuciem i stylem. Z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Co prawda trzeba zgodzić się z tym, że nie są one najtańsze, ale jedna, porządna, ulubiona sukienka chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziła;

  • Moda ciążowa rządzi się własnymi prawami. Głównie takim, że szybko staje się nieaktualna, bo brzuszek rośnie, a kobieta potrzebuje czegoś większego i mniej dopasowanego. Jeśli nie chcemy zbankrutować, dobrze jest szukać alternatyw do tradycyjnych sklepów.

    W większych miastach przykładowo odbywają się sprytne wymiany między kobietami lub powstają coraz to nowsze outlety, w których można zaopatrzyć się w ubrania tanią drogą.

.