Oferty hostingowe – na co zwrócić uwagę, by nie popełnić błędu

Hosting jest równie ważny jak wygląd i zawartość strony internetowej. Jest miejscem gromadzenia danych i ich przetwarzania. Z punktu widzenia technicznego każdej witryny – bez niego żadna nie mogłaby poprawnie funkcjonować. To dzięki usługom hostingowym dane zostają zachowane i są bezpieczne. Zakres hostingu i jego funkcjonalności jest jednak znacznie większy. Od niego zależy poprawne działanie strony internetowej: szybkość ładowania zdjęć, grafik, filmików, tekstów, gifów i wszelkich innych elementów, które mają się wyświetlać. Często spotykany problem – zbyt duża ilość użytkowników, a w skutku zablokowanie strony. Nie jest to tylko złe pod względem marketingowym i wizerunkowym. Powolne ładowanie danych wpływa na pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach! Te mają tzw. rankingi, a jednym z nich jest właśnie szybkość ładowania danych.

Pozycjonowanie jest fajne

Skutek jest prosty i nieprzyjemny – strona, która walczy z takimi problemami, będzie niżej w pozycjach wyszukiwarki internetowej. Na co zwracać uwagę wybierając usługi dla swojej strony:

  • Pierwszym czynnikiem jest cena usług hostingowych. Często zdarza się, że w ofertach są narzucone jakieś limity. Należy pamiętać, że wszystko zależy od liczby odwiedzających stronę – jeśli zostanie ona przekroczona, zapłacimy więcej lub znacznie więcej. Warto więc przeczytać ofertę od góry do dołu, wzdłuż i wszerz, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i strat budżetu;
  • Drugim ważnym elementem jest wybór rodzaju hostingu, serwerów. Pierwsze to dedykowane – zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla dużych firm, które wymagają dużej pojemności danych i możliwości rozwoju strony internetowej. Z drugiej strony istnieją współdzielone, które z kolei nadadzą się dla małych firm, które posiadają niezbyt rozbudowane strony. Warto jednak pamiętać, że drugie rozwiązanie, choćby było tańsze, niesie za sobą ryzyko. W momencie, gdy na stronach firm z którymi współdzieli się usługi hostingowe, znacznie zwiększy się ruch użytkowników – nasza strona może nie działać poprawnie lub nawet się nie ładować.

.