Przez podróże najlepiej poznajemy zwyczaje i tradycje

hurtmedyczny.pl schodołaz dla niepełnosprawnych

Oczywiście możemy sięgać po różne książki i spędzać długie godziny na poznawania różnych tradycji i zwyczajów. Nie tylko na dowiadywaniu się, jak coś się odbywa w innych miejscach, ale również na poznawaniu genezy danych zwyczajów. Dlaczego w danym momencie się tańczy, dlaczego ten konkretny taniec i z jakiego powodu zakłada się te konkretne ubrania. Im większa jest tutaj nasza wiedza, tym łatwiej jest nam później zrozumieć zachowanie innych ludzi. Jednak prawda jest taka, że nawet przeczytanie ogromnej ilości książek na niewiele się zda, bo będziemy znali teorię, ale nie będziemy znali praktyki. Nie będziemy mieli okazji poczuć tych emocji, które kierują tymi ludźmi w danym momencie. Emocji, które sprawiają, że dane zwyczaje i tradycje przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Różne podróże

Jeśli chcemy móc powiedzieć, że faktycznie poznaliśmy dane zwyczaje i tradycje, że rzeczywiście chociaż w niewielkim stopniu udało nam się je zrozumieć, to musimy się udać w podróż. To oznacza, że musimy pojechać do tego miejsca, zobaczyć jak oni tam świętują, znaleźć się w tym czasie między nimi. To wszystko oznacza, że będziemy mogli zobaczyć ich radość, poczuć ich emocje, przekonać się na własne oczy jak bardzo oni to wszystko przeżywają. Co więcej, będziemy mieli możliwość porozmawiać z tymi ludźmi na bieżąco, a to oznacza, że będziemy mogli dowiedzieć się od nich wielu rzeczy, których w książce nie będziemy mogli znaleźć. Może się również okazać, że sami zostaniemy wciągnięci w ten sposób świętowania, a co się z tym wiąże, będziemy mogli sami na sobie odczuć jak to jest, gdy coś się robi, gdy w grupie innych ludzi mamy wykonywać określone czynności, w ściśle określonym momencie i w jasno sprecyzowany sposób. Przekonamy się wówczas, że takie działania dają poczucie niesamowitej jedności i wspólnoty, a co się z tym wiąże, sami przez ten krótki moment będziemy się czuli tak, jakbyśmy przynależeli do grupy tych ludzi.

Im większe różnice tym ważniejsze podróże

Jeżeli okaże się, że jakiś region ma zwyczaje i tradycje bardzo podobne do nas.

Jeśli różnią się one delikatnymi szczegółami, to faktycznie może się okazać, że wystarczy tylko o nich poczytać, poznać teoretycznie te różnice, a i tak będziemy w stanie zrozumieć, co ci konkretni ludzie czują podczas świętowania. Jednak może się okazać, że im dalej ktoś będzie się od nas znajdował, tym bardziej to jego świętowanie będzie się różniło od naszego. Co więcej, w niektórych przypadkach zwyczaje i tradycje, które będą tam obowiązywały mogą się dla nas wydawać całkowicie niezrozumiałe, a niekiedy nawet odrażające. W takich wypadkach z pewnością powinniśmy udać się w podróż, aby móc się naocznie przekonać, jak faktycznie tam to wszystko wygląda. Tylko wtedy będziemy mogli naprawdę zrozumieć dane zachowania i zyskać pewność, że nie ma w nich nic złego. Tak naprawdę jeśli chcemy kogoś dobrze poznać, to musimy jak najlepiej poznać jego zwyczaje i tradycje. Wówczas faktycznie będziemy mogli powiedzieć, że rozumiemy daną osobę.