Spotkanie z historią i kulturą na zamku w Świeciu

Słowiński Park Narodowy noclegi promocje na bilety lotnicze do usa

Zamierzając szlakiem polskich zamków krzyżackich, z pewnością nie można ominąć zamku znajdującego się w Świeciu. Jest to bowiem jedna z bardziej imponujących budowli, reprezentująca gotyckie budownictwo zakonu.

Zamek w Świeciu jest szczególnie polecany miłośnikom architektury gotyckiej. Dodatkowo będzie to z pewnością ciekawa przygoda dla wszystkich tych, którzy chcą poznać bliżej historię Zakonu Krzyżackiego.

To także doskonały sposób na miłe spędzanie czasu, również z dziećmi. Zamek w Świeciu bowiem otoczony jest przepiękną zielenią, dzięki której możliwe jest odprężenie się, i zrelaksowanie na łonie natury.

Corocznie w sezonie, przy zamku w Świeciu odbywają się różnego rodzaju wystawy, turnieje rycerskie, festyny regionalne, koncerty muzyków oraz imprezy cykliczne. Dzięki nim zamek ten żyje, przez co jest ciekawym miejscem spotkań z historią, jak również z kulturą regionu.

Jeśli zależy Ci więc na tym, aby miło i ciekawie spędzić czas, powinieneś koniecznie odwiedzić zamek w Świeciu. Ta przygoda z pewnością pozostanie w Twoim sercu na długo.