Zamek Eltz

www.cdss.com.pl najtańszy bilet lotniczy

Zamek Eltz z pewnością można porównać do typowo baśniowych zamków. Jest to także typowy przykład zamku, który pełni funkcje obronne. Przypuszcza się, że zamek został wybudowany w XII wieku.

Już od samego początku istnienia należy do jednej ze znanych niemieckich rodzin szlacheckich. Rozbudowa zamku miała miejsce na przestrzeni kolejnych wieków. Ostatnia z poważniejszych renowacji miała miejsce w XIX wieku.

W okresie swojego istnienia zamek praktycznie nigdy nie był gruntownie zniszczony czy splądrowany. Dzięki temu zachował swój pierwotny charakter. Zamek Eltz zalicza się do jednych z najważniejszych atrakcji turystycznych na terenie Niemiec.

Niewątpliwą atrakcją są muzea, które znajdują się na terenie tego zamku. W muzeach tych turyści mogą zobaczyć słynne dzieła sztuki, takie jak np. obrazy.

Dodatkowo w muzeum tym można zapoznać się ze zwyczajami średniowiecznymi. Znajduje się tam bowiem wystawa dawnych strojów codziennych oraz broni. Zamek Eltz dostępny jest dla zwiedzających w okresie wiosenno-jesiennym.