Zamek w Bran

bilety samolotowe do anglii

Niemal każdy zna historię najsłynniejszego wampira na świecie, czyli Drakuli. Miłośnicy filmów z dreszczykiem z pewnością zechcą obejrzeć zamek, który podobno był zamieszkiwany przez Drakulę. Warto wspomnieć, że postać tego wampira została zainspirowana Wladem Palownikiem.

W słynnej powieści o Drakuli autor szczegółowo opisał też zamek. I stało się to główną przyczyną milionowych odwiedzić zamku przez turystów na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że zamek w Bran to nie tylko fascynująca historia Drakuli.

Bran to jedno z rumuńskich miast, które znajduje się w środkowej części tego kraju. Zamek został wybudowany na urokliwej grani. Szacuje się, że warownia została wybudowana w XIV wieku.

Początkowo miała pełnić funkcje obronne przez tureckimi wojskami. W drugiej połowie XIX wieku zamek przeszedł gruntowną przebudowę. Dzięki temu uzyskał swój obecny, zachwycający wygląd.

Kilkanaście lat temu na terenie zamku utworzono muzeum. W ten sposób turyści mogą dokładnie poznać historię tego niezwykłego miejsca.