Zamek w Lincoln

półkolonie gmina dopiewo linie lotnicze sas

Na terenie wschodniej Anglii znajduje się jeden z najważniejszych zamków europejskich. Pierwsze wzmianki na temat zamku w Lincoln sięgają XI wieku. Wtedy to właśnie rozpoczęto jego budowę. Co najciekawsze, zamek ten powstał na ruinach rzymskiej fortecy. Zamek powstał dzięki Wilhelmowi Zdobywcy.

Zwiedzając zamek można z łatwością poczuć klimat średniowiecza. Dodatkową atrakcją jest niesamowity widok z murów zamkowych. Z zamkowych okien rozpościera się widok chociażby na znaną Katedrę. Turyści mogą zobaczyć także Magna Karty. Są to łacińskie, zabytkowe dokumenty, które sporządzone zostały w XIII wieku.

Warto wspomnieć, że dawniej zamek pełnił także funkcje więzienia. Obecnie jednak pomieszczenia więzienne przystosowano na muzeum. Do ciekawszych elementów zamku w Lincoln z pewnością można zaliczyć pomniki, które znajdują się na terenie warowni. W szczególności warto zobaczyć pomnik króla Jerzego III. Do innych atrakcji zaliczyć można odbywające się tu cyklicznie festyny oraz imprezy kulturalne.