Zmiana opodatkowania

www.catsbandcrushes.com www.bisnode.pl/firma/?id=1996267&nazwa=PULL___BEAR_POLSKA_SP_Z_O_O Drukarnia Booklet wykonuje naklejki z logo firmy dowolnego kształtu i formatu

Wysokość podatków można powiedzieć, że jest niezmienna aż do momentu, kiedy rząd podejmie decyzję o jej zmianie, zwykle jest to bardzo burzliwy temat, ponieważ najczęściej dotyczy podniesienia opłat.

Najczęstszym zmianom ulega podatek VAT teoretycznie jest to niewielka zmiana, ale w praktyce czasem jeden procent na skalę roku lub kilku lat robi ogromną różnicę.

Przedsiębiorstwa mają dwie możliwości mogą o tę wartość podnieść koszt towarów lub usług lub też mogą „wziąć” ten koszt na siebie i w zasadzie ten wariant jest najczęściej wybieranym.

Przedsiębiorstwa mają możliwość odliczenia wysokości VAT-u od podatków, dlatego, dla nich nie stanowi to większej różnicy natomiast dla przeciętnego obywatel podwyższony podatek do wszystkiego, za co płaci w skali roku robi ogromną różnicę.

W Polsce temat zmiany opodatkowania stało się tematem wyborczym, za każdym razem, kiedy zbliżają się wybory pojawia się temat ich obniżenia, co w rzeczywistości okazuje się tylko obietnicą mającą na celu spoufalenie się z wyborcami.